“MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”

W piątek, 17 września 2021 roku, jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję “Sprzątanie świata – Polska 2021”, która w tym roku przebiega pod hasłem “Myślę, więc nie śmiecę”.

Głównym celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły.

Wszyscy pracowali solidnie i z uśmiechem mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska. Czysty świat służy nam i naszemu zdrowiu. Jest naprawdę dużo przyjemniejszy niż ten brudny. Dlatego apelujemy do wszystkich: Nie zaśmiecajcie go!