MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Już piąty rok w naszej Szkole Podstawowej Nr 368 15 września 2022 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day).

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. “The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 roku Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości.

Jest to dzień kreatywności i talentów, które drzemią na odkrycie w każdym dziecku. Tego dnia dzieci w naszej Szkole ubrane były w ubrania z motywem kropki oraz wykonały ciekawe i kolorowe prace plastyczne.