KSIĄŻKA “STRONGER TOGETHER”

Uczniowie koła Erasmus+ stali się współautorami książki “Stronger together”, która powstała w ramach realizacji zadania “A8 FAIRY TALES” z projektu “CELL – Cooperative Europe Looking for Learning”. Dzieło powstawało przez dwa lata wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. Składa się z trzech bajek, dopisywanych częściami przez każdego z partnerów zagranicznych projektu. W książce można odnaleźć następujące bajki: “Podróż do przyszłości” / “Time Ravel book”, “Przygody Tomka i Mariny” / “The adventures of Thomas and Marina”, “Zaczarowany las” / “Enchanted forest”. Każdy utwór został przetłumaczony na języki narodowe krajów partnerskich: język polski, hiszpański i słoweński, zaś pisany był w języku angielskim. Dzieło jest ilustrowane pięknymi obrazami, wykonanymi przez uczniów trzech szkół. Podczas lektury czytelnik może zwrócić uwagę na słowa wyszczególnione, które zostały podkreślone w każdej wersji językowej. Cennym dodatkiem do książki są nagrania w postaci, które przybliżają nam fonetyczne bogactwo wszystkich krajów uczestniczących w projekcie oraz język angielski.