KSIĄŻKA „STRONGER TOGETHER”

Uczniowie koła Erasmus+ stali się współautorami książki „Stronger together”, która powstała w ramach realizacji zadania „A8 FAIRY TALES” z projektu „CELL – Cooperative Europe Looking for Learning”. Dzieło powstawało przez dwa lata wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. Składa się z trzech bajek, dopisywanych częściami przez każdego z partnerów zagranicznych projektu. W książce można odnaleźć następujące bajki: „Podróż do przyszłości” / „Time Ravel book”, „Przygody Tomka i Mariny” / „The adventures of Thomas and Marina”, „Zaczarowany las” / „Enchanted forest”. Każdy utwór został przetłumaczony na języki narodowe krajów partnerskich: język polski, hiszpański i słoweński, zaś pisany był w języku angielskim. Dzieło jest ilustrowane pięknymi obrazami, wykonanymi przez uczniów trzech szkół. Podczas lektury czytelnik może zwrócić uwagę na słowa wyszczególnione, które zostały podkreślone w każdej wersji językowej. Cennym dodatkiem do książki są nagrania w postaci, które przybliżają nam fonetyczne bogactwo wszystkich krajów uczestniczących w projekcie oraz język angielski.