KRÓTKOTRMINOWA WYMIANA GRUP UCZNIÓW Z PROJEKTU “EMBRACING EUROPEAN VALUES THROUGH TALES” W TURCJI

W pierwszych dniach października w tureckim mieście Antalya odbyła się trzecia krótkoterminowa wymiana grup uczniów z projektu „EEVTT – Embracing European Values Through Tales”. W wydarzeniu wzięło udział łącznie 14 nauczycieli zagranicznych oraz 21 uczniów z następujących krajów: Rumunia, Macedonia, Grecja, Turcja, Portugalia i Polska. Celem spotkania było uczestnictwo w warsztatach pt. „Labor-a-story”, które pomogły zdobyć wiedzę na temat pisania bajek współczesnych. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 8B – Patrycja Seklecka i Karolina Hoszwa pod opieką Pani Dyrektor Krystyny Sosnowskiej, jak również nauczycieli – Małgorzaty Gajdeckiej i Małgorzaty Sobczyk.

Zajęcia prowadzone w szkole „Adem Tolunay Anadolu Lisesi” były doskonałą okazją do tworzenia prezentacji, kreowania głównych bohaterów nowoczesnych bajek, definiowania uniwersalnych wartości, które będą promowane w powstałych dziełach, określenia długości utworu, jak również planu pracy na najbliższe miesiące.
Turecka mobilność była czasem refleksji nad tym, w jaki sposób wykreować narodowych bohaterów, jak umiejscowić ich w odpowiednim czasie i przestrzeni. Podczas zwiedzania lokalnego muzeum sztuki, jak również historycznego Perge, czy też Teatru Antycznego Aspendos, uczniowie i nauczyciele poszukiwali twórczych inspiracji. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam morska wycieczka z miejscowości Kemer do starożytnego miasta Phaselis, czy też spacer nad wodospadem Düden.

Podczas spotkania w Turcji miało miejsce podsumowanie rocznej pracy nad projektem EEVTT, jak również wręczenie przybyłym delegacjom płyt pt. „Traditional Tales”, za których opracowanie odpowiadała nasza szkoła. Album prezentuje wybrane bajki w języku angielskim oraz w językach narodowych krajów partnerskich.

Wymiana zagraniczna w Antalyi przyczyniła się do nawiązania nowych przyjaźni oraz pogłębienia wiedzy Polskich uczniów i nauczycieli o tradycjach i kulturze naszego tureckiego partnera „Adem Tolunay Anadolu Lisesi”.

Więcej w zakładce Galeria.

Małgorzata Sobczyk

Skip to content