KIERMASZ “RAZEM DLA UKRAINY”

Wojna w Ukrainie poruszyła serca wielu ludzi. Każdy próbuje pomagać na swój sposób i najlepiej, jak potrafi. Dlatego to, co wydarzyło się w naszej szkole, w najpełniejszy sposób oddaje cytat: “Natychmiast, to najlepszy czas na czynienie dobra”.

Na hasło “Razem dla Ukrainy” cała społeczność szkolna: Rada Rodziców, rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły – wszyscy odpowiedzieli niemal od razu, przynosząc od poniedziałku 28 lutego żywność, koce, śpiwory, karimaty, termosy, odzież termiczną, produkty dla dzieci, środki do higieny i inne. Zgromadzone przez nas rzeczy zostały posegregowane, zapakowane i przekazane do transportu zmierzającego do jednego z ukraińskich miast (Równe w obwodzie rówieńskim – Рівне, Рівненська обл). Kolejna tura przygotowanych darów została odebrana w poniedziałek 7 marca. I nadal zapełniają się kolejne kartony.

Natomiast w czwartek od rana rozpoczęła się akcja sprzedaży ciast upieczonych przez rodziców oraz przedmiotów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli świetlicy. Ilość przygotowanych babeczek, rogalików i wszelkiego rodzaju ciast, ciasteczek przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Rodzice i dzieci nie tylko przynosili kolejne porcje słodkich wypieków, ale też kupowali, nie szczędząc przy tym pieniążków – niejednokrotnie płacąc więcej, niż to wynikało z ilości zakupionych ciastek. Wszystkie zebrane fundusze zostały przekazane na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

DZIĘKUJEMY! Za zaangażowanie, pomoc, liczny odzew i wsparcie. “Bo ludzi dobrej woli jest więcej…”

Więcej w zakładce Galeria.


Poniżej znajduje się podziękowanie dla Dyrekcji, całego grona pedagogicznego oraz wszystkich rodziców i uczniów Naszej szkoły za pomoc przekazaną w formie artykułów medycznych oraz spożywczych na rzecz szpitala wojskowego w m. Równe Ukraina.

Skip to content