KARTY ROWEROWE I STACJONARNE MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO

W związku z obowiązującymi przepisami osoba, która nie ukończyła 18 lat, jest zobowiązana posiadać dokument uprawniający do poruszania się rowerem, hulajnogą elektryczną i innymi urządzeniami elektrycznymi. Takim dokumentem może być karta rowerowa lub prawo jazdy. W rezultacie dokumenty te uprawniają do poruszania się samodzielnie wymienionymi wyżej pojazdami. Nasza szkoła daje możliwość uzyskania karty rowerowej. W kwietniu ponad 80 uczniów uzyskało wynik pozytywny z części teoretycznej i praktycznej i tym samym uczniowie ci uzyskali prawo do poruszania się wyżej wymienionymi pojazdami.

Po dostarczeniu zdjęcia do sekretariatu uczniowskiego młodzi adepci dwóch kółek będę mogli odebrać swoje pierwsze “rowerowe prawo jazdy”.

Warto jest skorzystać z oferty Straży Miejskiej m.st. Warszawy, która zaprasza do bezpłatnego korzystania z infrastruktury Stacjonarnego Miasteczka Ruchu Drogowego, które znajduje się na terenie IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Sołtyka 8 / 10.

Harmonogram Dni Otwartych Miasteczka Ruchu Drogowego:
Kwiecień 2023

11.04 (wt.) – godz.10:00-16:00 (dodatkowy termin)
15-16.04 – godz. 10.00-18.00
22.04 – godz. 11.00- 16.00 – piknik “Zdrowo – rowerowo”
23.04 – godz. 10.00-18.00
29-30.04 – godz. 10.00-18.00

UWAGA!

Informacja o terminach korzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego przez osoby indywidualne będą umieszczane na bieżąco od kwietnia (do 25 dnia każdego miesiąca funkcjonowania Miasteczka).
Podczas dni otwartych nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szerokiej drogi!

Dariusz Siciński – egzaminator