IV EDYCJA LIGI SZKOŁY PODSTAWOWEJ 368 W RAMACH PROGRAMU WSPIERANIA UZDOLNIONYCH “WARS I SAWA”

Wzorem lat ubiegłych w ramach Programu Wspierania Uzdolnionych organizujemy dla uczniów naszej szkoły Ligę zadaniową, której celem jest rozwijanie zainteresowań poznawczych oraz uzdolnień uczniów. To już IV edycja, ale ze względu na reformę oświaty nastąpiły drobne zmiany w formule naszego konkursu.

Liga jest organizowana z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

W tym roku szkolnym konkurs odbywać się będzie na dwóch poziomach edukacyjnych: oddzielnie dla klas siódmych SP 368 oraz dla klas drugich i trzecich Gimnazjum 164. W pierwszym półroczu uczniowie mają możliwość rozwiązywać zadania z Ligi Humanistyczno-Lingwistycznej. Rozstrzygnięcie tej części odbędzie się w styczniu 2018 r. W drugim półroczu na platformie będą publikowane zadania z Ligi Nauk Ścisłych.

Mamy nadzieję, że przyciągnie on uwagę również naszych nowych uczniów, szczególnie ze względu na formę konkursową. Uczestnik musi zarejestrować się na platformie edukacyjnej www.ligasp368.pl i wykonuje zadania, korzystając z możliwości przekazania rozwiązań drogą internetową. Zadania rozwiązuje samodzielnie, w dogodnym dla siebie czasie, może korzystać z różnych źródeł informacji (słowniki, literatura fachowa, strony WWW). Szczegółowy regulamin Ligi na stronie naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności. Liga rusza 1 października 2017 r. i potrwa do 30 kwietnia 2018 r.

Zachęcamy do rejestrowania się na naszej platformie. W tym miesiącu do rozwiązania zadania z historii i wos-u. Zapraszamy.

 

Zespół Wspierania Uzdolnionych
“Wars i Sawa”