FESTIWAL KULTURY, NAUKI I SPORTU

6 czerwca już po raz trzeci odbył się w naszej szkole Festiwal Kultury, Nauki i Sportu. Ten dzień to święto wszystkich dzieciaków – tych małych i tych większych. To doskonała okazja do integracji i zabawy, do spędzenia czasu w szkole inaczej niż zwykle. Trochę strachu napędziła nam pogoda, bo poranek przywitał nas chmurami i deszczem, ale optymizm organizatorów przygotowujących festyn był większy niż pochmurne niebo i przywołał słońce, które towarzyszyło nam już do końca dnia.

A jak wykorzystaliśmy ten czas? To był dzień pełen wrażeń i pozytywnej energii. Uczniowie wraz z wychowawcami zorganizowali sobie pikniki na trawie. Siedzieli, rozmawiali, śmiali się i zajadali smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Było widać, że wspólne spędzanie czasu w taki sposób jest im potrzebne. Poza tym na naszej “łączce” mogli skorzystać z licznych atrakcji takich jak tzw. “dmuchańce”, rozgrywki sportowe w tenisa stołowego i piłkę nożną oraz siatkową, cymbergaj, zdjęcia w fotobudce 360 (nie dotarły do nas kucyki, bo po drodze przydarzył im się wypadek). Dla chętnych liczne zabawy prowadziły animatorki, które dwoiły się i troiły, żeby zaspokoić oczekiwania dzieci w każdym wieku. A gdyby jeszcze komuś nagle zabrakło energii mógł zjeść watę cukrową i popcorn. Były też warsztaty szydełkowania, robienia bransoletek, malowania kamieni i podkładek z możliwością zrobienia sobie magnesu na lodówkę, ozdabianie styropianowych serduszek, kwiatków i kogucików, a także innych form w stylu “raz na ludowo”, gniotki sensoryczne z baloników, chodzenie po linie i bańki mydlane. Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska zaplatania warkoczyków i malowania buziek oraz tworzenia tatuaży – w tych miejscach doskonale było widać integrację naszej szkolnej społeczności, bo to właśnie starsi uczniowie sprawdzili się doskonale w roli “malarzy twarzy” i fryzjerów. Była także możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantomów ofiarowanych nam przez fundację WOŚP, a wolontariusze z klasy ósmej odbyli dodatkowo szkolenie z opieki nad chorym. Ofertę w formie zabawy wystawiły też firmy organizujące zajęcia pozaszkolne dla uczniów i przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa. Wszystkim działaniom towarzyszyła muzyka miksowana przez zespół DJ-ów. Na scenie mogliśmy podziwiać talenty wokalne, akrobatyczne i taneczne naszych uczniów, a tuż obok swoje umiejętności prezentowali młodzi judocy i karatecy.

Działo się bardzo dużo. Było głośno i wesoło. I o to chodziło.

Więcej w zakładce Galeria.

Skip to content