EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 15 lutego w naszej szkole odbyła się impreza tematyczna z okazji europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie zaprezentowali między innymi łamańce językowe po angielsku, niemiecku, francusku i hiszpańsku, oraz przedstawili prezentacje dotyczące kultury poszczególnych krajów.

Rozstrzygnięty został konkurs na plakat “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Pierwsze miejsce zajęła Sofiia Dieiva z klasy 2h, miejsce drugie Julia Zakrzewska z klasy 2i, miejsce trzecie Justyna Sitnik z klasy 2b, a Natalia Curyło z klasy 3e otrzymała wyróżnienie.

Tego dnia mieliśmy też możliwość posłuchać finalistów międzyszkolnego konkursu Rhymes and songs: Zuzanny Włodarczyk, Wiktorii Kopeć, Wiktorii Bud-Gusaim, Magdaleny Prusińskiej i Amelii Marek, Pauliny Ryśbik oraz Anny Kopeć.

Zwieńczeniem zabawy był konkurs karaoke. Decyzją Jury złożonego z nauczycieli oraz uczniów, pierwsze miejsce zdobyły Sophiia Dieiva i Andżela Tisowska z piosenką w języku ukraińskim. Miejsce drugie zajął Adam Kubera z utworem “Purpose” Justina Biebera, a miejsce trzecie – Wiktoria Kopeć, która zaśpiewała “All of me” Johna Legend. Jury przyznało również wyróżnienia uczennicom Marii Kresa i Annie Tadej.  Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor, Krystyny Sosnowskiej.

Wszyscy uczestnicy imprezy świetnie się bawili, jednocześnie poznając kulturę i język innych krajów. Mamy nadzieję, że za rok uda się powtórzyć ten sukces.

Więcej w zakładce Galeria.