EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 15 lutego w naszej szkole odbyła się impreza tematyczna z okazji europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie zaprezentowali między innymi łamańce językowe po angielsku, niemiecku, francusku i hiszpańsku, oraz przedstawili prezentacje dotyczące kultury poszczególnych krajów.

Rozstrzygnięty został konkurs na plakat “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Pierwsze miejsce zajęła Sofiia Dieiva z klasy 2h, miejsce drugie Julia Zakrzewska z klasy 2i, miejsce trzecie Justyna Sitnik z klasy 2b, a Natalia Curyło z klasy 3e otrzymała wyróżnienie.

Tego dnia mieliśmy też możliwość posłuchać finalistów międzyszkolnego konkursu Rhymes and songs: Zuzanny Włodarczyk, Wiktorii Kopeć, Wiktorii Bud-Gusaim, Magdaleny Prusińskiej i Amelii Marek, Pauliny Ryśbik oraz Anny Kopeć.

Zwieńczeniem zabawy był konkurs karaoke. Decyzją Jury złożonego z nauczycieli oraz uczniów, pierwsze miejsce zdobyły Sophiia Dieiva i Andżela Tisowska z piosenką w języku ukraińskim. Miejsce drugie zajął Adam Kubera z utworem “Purpose” Justina Biebera, a miejsce trzecie – Wiktoria Kopeć, która zaśpiewała “All of me” Johna Legend. Jury przyznało również wyróżnienia uczennicom Marii Kresa i Annie Tadej.  Laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk Pani Dyrektor, Krystyny Sosnowskiej.

Wszyscy uczestnicy imprezy świetnie się bawili, jednocześnie poznając kulturę i język innych krajów. Mamy nadzieję, że za rok uda się powtórzyć ten sukces.

Więcej w zakładce Galeria.

Comments are closed.
Ed Sport news INFO
All the latest school sport and grass roots reports on ED Sport. News, reports, analysis and more.
SEE ALL
Tweets
Contact Info
Praesent quis risus nec mi feugiat vehicula. Sed nec feugiat arcu.
  • Address Line 1
  • (123) 456 789
  • email@example.com