EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Jak co roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych, czyli międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Tego dnia w naszej szkole nauczyciele języka angielskiego zorganizowali ciekawe lekcje tematyczne z wykorzystaniem najnowszych technologii, tj. prezentacje interaktywne, czy wirtualne wycieczki po ulicach zagranicznych krajów i ich zabytkach. Nasi nauczyciele zachęcili również uczniów do wykonania niezwykłych i bardzo kreatywnych prac plastycznych, które na zakończenie obchodów zdobiły ściany biblioteki szkolnej oraz korytarzy.

Nauczyciele zaangażowani w organizację oraz przebieg Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole to: Katarzyna Faszczewska (klasy 3), Justyna Ćwik (klasy 4), Małgorzata Kurzątkowska (klasy 7), Natalia Kawka (klasy 5), Przemysław Żelechowski, Beata Koneczna (klasy 7).

Zachęcamy do obejrzenia galerii z pracami naszych wspaniałych uczniów. Poza krajami Europejskimi znajdą się tu również prace związane ze Stanami Zjednoczonymi oraz Australią, które jak powszechnie wiadomo są krajami anglojęzycznymi, a przecież język angielski to jeden z najbardziej unikalnych języków na całym świecie, umożliwiający nam porozumiewanie się niemal ze wszystkimi ludźmi. W Galerii można również zobaczyć jak prezentowały się gazetki tematyczne przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego.