”EUROPE CODE WEEK 2017” W POLSKO-JAPOŃSKIEJ AKADEMII TECHNIK KOMPUTEROWYCH

18 października br. grupa uczniów naszej szkoły wraz z p. Marcinem Leśniewskim i p. Sławomirem Brzozowskim wzięli udział w największych w Warszawie warsztatach “European Code Week” organizowanych w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Wydarzenie skierowane było do uczennic i uczniów zainteresowanych najnowszymi trendami w nauce i technice, takimi jak rzeczywistość wirtualna (VR) i rozszerzona (AR), druk 3D czy Internet rzeczy (IoT). Podczas warsztatów uczniowie mogli napisać pierwsze linijki kodu służące do stworzenia strony internetowej lub zaprogramowania własnoręcznie stworzonego inteligentnego urządzenia oraz wydrukować własne modele za pomocą drukarki 3D.

Pomimo powrotu w godzinach nocnych uczniowie byli usatysfakcjonowani i zgodnie uznali to wydarzenie za bardzo interesujące i godne polecenia innym.

Więcej w zakładce Galeria.