ERASMUS+ “WITHIN NETWORKS” – WYMIANA MIĘDZYNARODOWA W HISZPANII

W ramach realizacji projektu “Within Networks. The best and the worst of social networks” z programu Erasmus+ (numer projektu: 2017-1- es01-ka219-038147) grupa 14 uczniów i 3 nauczycieli z naszej szkoły brała udział w krótkoterminowej wymianie międzynarodowej w mieście El Casar w Hiszpanii. Spotkanie trwało od 01.04.2019 r. do 06.04.2019 r. Wzięli w nim udział przedstawiciele hiszpańskiej szkoły IES Campina Alta, portugalskiej szkoły AEVN, jak również Szkoły Podstawowej nr 368 im. „Polskich Olimpijczyków”.

Podczas wymiany miały miejsce różnorodne działania. Pierwszego dnia zostaliśmy uroczyście powitani przez władze miasta El Casar, jak również hiszpańskich uczniów i nauczycieli. Zobaczyliśmy pokaz tańca flamenco, prezentacje na temat kraju goszczącego, jak również wysłuchaliśmy piosenek w naszych językach narodowych. Celem wymiany była realizacja zadań na temat odpowiedzialnego używania sieci społecznościowych. Nasi uczniowie brali udział w zajęciach o charakterze praktycznym, które dotyczyły: uzależnienia od technologii, portali społecznościowych, hate news, fake news, kreowania talentu w Internecie, praktycznych informacji z zakresu komunikowania się w sieci. Szczególnym wydarzeniem okazał się wykład tematyczny pt. “Sztuczne inteligencje”, który się odbył na Uniwersytecie Complutense de Madrid. Nasi uczniowie zwiedzili Muzeum informatyki na tamtejszej uczelni. Nieodłącznym elementem wymiany okazała się Gra Miejska, pozwalająca zwiedzić miasto El Casar i jego okolice (Guadalajarę, Alcalę de Henares, jak również Madryt). Uczniowie wraz z nauczycielami pracując w grupach odnajdywali miejsca zaznaczone na mapie, odczytywali informacje dotyczące każdego zabytku, robili zdjęcia o charakterze dokumentacyjnym. Poprzez realizację zadań przybliżone zostały najważniejsze informacje z zakresu historii i kultury kraju goszczącego.

Ostatniego dnia wymiany uczniowie i nauczyciele wypełniali ankiety ewaluacyjne, miała miejsce uroczysta ceremonia wręczenia certyfikatów oraz pożegnanie uczestników mobilności. Wymiana międzynarodowa w Hiszpanii była dla nas niezwykłą przygodą!

Więcej w zakładce Galeria.