ERASMUS+ “EEVTT” – WYMIANA MIĘDZYNARODOWA W POLSCE – BAJKI REPREZENTUJĄCE KAŻDY KRAJ

W ramach realizacji projektu “EEVTT – Embracing European Values through Tales” o numerze 2018-1-RO01-KA201-049310 w dniach od 18.03.2019 do 22.03.2019 miała miejsce pierwsza krótkoterminowa wymiana grup uczniów. Do naszej szkoły przyjechała grupa 12 nauczycieli zagranicznych oraz 21 uczniów z następujących krajów: Rumunia, Macedonia, Grecja, Turcja, Portugalia. Celem spotkania była prezentacja bajek, które reprezentują każdy kraj.

Pierwszego dnia odbyło się powitanie uczestników spotkania w szkole, wywiad radiowy “Polskie Radio Dzieciom”, jak również wystawiona została sztuka teatralna “Bazyliszek”. Uczestnicy mobilności zaprojektowali torby lniane z wizerunkiem loga EEVTT oraz bohaterami swoich narodowych bajek. Przybyli goście zwiedzili Muzeum Narodowe, Zamek Królewski, wzięli udział w spotkaniu z Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Białołęka panem Janem Mackiewiczem. Podczas wymiany miały miejsce II międzynarodowe warsztaty teatralne “HERO”, które zostały przeprowadzone w Mazowieckim Instytucie Kultury. Poprowadziła je pani Anna Salamon–Kalinowska z warszawskiego studia ATM. Przybyli goście brali udział w wykładzie na temat kultury naszego kraju w Polskiej Akademii Nauk.

Na zakończenie wymiany każdy partner zaprezentował swoją narodową bajkę. Uczniowie klas 1a, 2a, 2b, 2c pod opieką pani Karoliny Wojciechowskiej wystąpili przed międzynarodową widownią wystawiając cudownie przygotowaną sztukę w języku angielskim pt. “Szewczyk Dratewka”. Inną atrakcją dnia był pokaz karate. Honorowym gościem, który zaszczycił nas swoją obecnością była pani burmistrz Izabela Ziątek. Rozdane zostały certyfikaty, potwierdzające realizację mobilności. Nawiązane zostały nowe przyjaźnie, które będziemy podtrzymywać w przyszłości.

Więcej w zakładce Galeria.