DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

25 października 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Przez cały tydzień uczniowie rywalizowali w zawodach sportowych oraz wykonywali różnorodne zadania związane z naszym świętem. Dumni zwycięzcy odebrali z rąk pani Dyrektor dyplomy i medale. Po wyróżnieniu nagrodzonych uczniów przyszedł czas na Trening z Mistrzem, który odbył się we współpracy z Fundacją Klubu Polskiej Lekkiej Atletyki Hoop Spoort pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Swoją obecnością zaszczycili nas polscy olimpijczycy. Uczniowie mieli okazję poznać wspaniałych lekkoatletów: p. Artura Partykę, p. Sebastiana Chmarę, p. Pawła Januszewskiego i p. Łukasza Gutkowskiego.

Mistrzowie olimpijscy spotkanie rozpoczęli bardzo uroczystym akcentem: zapalili znicz od pochodni, która towarzyszyła im na igrzyskach olimpijskich w Londynie, a następnie poprowadzili z uczniami trening i zabawy sportowe. Były rzuty do celu, sprinty, biegi przez płotki, skok wzwyż i zabawy doskonalące refleks. Wiele emocji wzbudziła sztafeta – biegacze dali z siebie wszystko, co mogli, a publiczność aż ochrypła od dopingu. Starsi uczniowie obejrzeli również prezentację o olimpiadzie oraz wzięli udział w wywiadzie z najmłodszym polskim olimpijczykiem, pięcioboistą Łukaszem Gutkowskim.

Zabawa była fantastyczna!!! Miała tylko jedną wadę… Była za krótka! Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami i autografami, które będą dla naszych uczniów cenną i niezapomnianą pamiątką. Mamy nadzieję, że jako szkoła, której patronami są polscy olimpijczycy, będziemy jeszcze mieli okazję do takich niezwykłych spotkań.

Więcej w zakładce Galeria.

Skip to content