“COOPERATIVE STUDENTS ONGS” NA POMOC PANI JOANNIE

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 368 im. „Polskich Olimpijczyków” w Warszawie postanawiają przekazać środki finansowe zbierane przez dwa lata w ramach projektu CELL – Cooperative Europe Looking for Learning” zadanie A13. Students ONGS (program Erasmus+) na cel charytatywny, służący leczeniu polskiej aktorki Joanny Turkowskiej, która od czerwca 2018 r. na skutek nieszczęśliwego wypadku w pracy znajduje się w śpiączce.

Joanna Turkowska jest aktorką, trenerem aktorskim, wykładowcą, artystką, tłumaczką, i lektorką. W czerwcu 2018 r. uległa wypadkowi w pracy. W trakcie jednej z prób spektaklu dyplomowego jej studentów w Warszawskiej Szkole Filmowej nadzorowała cały występ. Podczas sceny walki bronią białą, jedna ze szpad nieoczekiwanie rozpadła się, bardzo mocno raniąc aktorkę w skroń. W Szpitalu Bielańskim odbyły się dwie operacje, obydwie się udały, jednak stan aktorki w dalszym ciągu wymaga rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna – pani Joanna ma sparaliżowaną całą lewą część ciała i wciąż pozostaje w stanie śpiączki.

Aby opłacić bardzo kosztowną rehabilitację potrzebne jest ponad 150 tysięcy złotych. Zbiórka pieniędzy za pomocą SMS oraz Facebooka trwa już od dawna, jednak środki w dalszym ciągu są niewystarczające. Jedną z osób wspierających aktorkę jest pani Anna Salamon–Kalinowska, znana uczestnikom projektu CELL z udzielenia profesjonalnej pomocy podczas przygotowania i wystawiania sztuki teatralnej “The new girl” w październiku 2018 r. na deskach Białołęckiego Ośrodka Kultury. Pani Anna stała się dla naszych uczniów łącznikiem z panią Joanną. Mamy nadzieję, że zebrane środki finansowe w wysokości 1320 zł pomogą w dalszej rehabilitacji. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 368 wraz z opiekunem projektu, panią Małgorzatą Sobczyk oraz dyrektorem szkoły i koordynatorem programu Erasmus+ przekażą zebrane ze sprzedaży pieniądze na powyższy cel.

Pani Joanno – POBUDKA!

         

Skip to content