“BYĆ JAK ONA” – KONKURS IRENA SENDLEROWA

Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 – Rokiem Ireny Sendlerowej.

Jest to specjalne wyzwanie i zadanie społeczno-edukacyjne. W trudnych czasach: zatracanych wartości, nowych podziałów społecznych, zagrożonego szacunku dla dziecka i dorosłego, a jednocześnie narastających potrzeb pomocy i wsparcia – Irena Sendlerowa jawi się jako postać szczególna, autorytet, wzór osobowy dla dzisiejszego świata.

Uczniowie z kl. 7C naszej szkoły uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom pt. „Być jak ona”. Celem konkursu była popularyzacja postaci Ireny Sendlerowej, zainteresowanie uczniów historią bohaterki, która z narażeniem własnego życia uratowała ponad 2500 dzieci żydowskich.

Zadaniem konkursu było przygotowanie portretu Ireny Sendlerowej oraz opis podjętych przez bohaterkę działań. Uczniowie na lekcji języka polskiego zapoznali się z biografią kobiety zaś na plastyce powstał wspólny portret.

Efektem tego przedsięwzięcia było zajęcie przez naszych uczniów z klasy 7C I miejsca w konkursie ogólnopolskim „Być jak ona”.

GRATULACJE

 

Skip to content