AKCJA “ROWEROWY MAJ”

Ruszyły przygotowania do kampanii “Rowerowy Maj”, która odbędzie się w dniach 4-31 maja 2022 r. Wiosenna kampania zachęca uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola.

“Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce promująca aktywny tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Akcja poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, zachęca do aktywnych sposobów dojazdu do szkół i przedszkoli, uczy dobrych i zdrowych nawyków. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów “Rowerowego Maja” konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach:

Aby zgłosić dziecko należy wypełnić zgodę i oddać dla wychowawcy.

Do wspólnej zabawy zapraszają koordynatorzy Dariusz Siciński i Sławomir Brzozowski!

Skip to content