“AI A NASZE ŻYCIE” – COROCZNE SPOTKANIE EDUKACYJNE NAUCZYCIELI W RAMACH PROJEKTU “WARS I SAWA”

W ramach stołecznego projektu WARS i SAWA 28 maja 2024 r. w Centrum Nauki Kopernik odbyło się coroczne spotkanie edukacyjne nauczycieli z warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych. Naszą szkołę reprezentowały panie Anna Muszyńska i Beata Warda.

Tegoroczny temat wydarzenia to wpływ AI na nasze życie – relacje, zaufanie, prywatność czy poczucie bezpieczeństwa.

Wykład otwarcia wygłosił specjalista edukacji cyfrowej – dr Piotr Kowzan z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Zwrócił uwagę, że sztuczna inteligencja wpływa na edukację i naszą przyszłość, a uczeń zdolny dzięki AI może rozwijać się w niestandardowych dziedzinach.

Następnie w formie zajęć warsztatowych na przykładzie wystawy “Przyszłość jest dziś” uczestnicy zastanawiali się, jak w pracy z uczniami wykorzystać potencjał Wystaw Kopernika. Głównym tematem seminarium był wpływ AI na nasze życie – relacje, zaufanie, prywatność czy poczucie bezpieczeństwa.

Spotkanie było bardzo cenną okazją do wymiany pomysłów, wątpliwości, nadziei związanych z AI w edukacji. Dzięki wystawie “Przyszłość jest dziś” przekonaliśmy się, że sztuczna inteligencja to nie tylko technologia informacyjna, ale także prawo, sztuka, etyka, medycyna, ratownictwo i wiele innych dziedzin, w których możemy się rozwijać.

Uczestnictwo w seminarium było bardzo cennym doświadczeniem.

Więcej w zakładce Galeria.

Skip to content